• =?UTF-8?B?R8O2a3TDvHJrbGVyZGVuIEJva3TDvHJrbGVyZS4gR8O2a3TDvHJrw6dlZGVuI

From benboru1@21:1/5 to All on Mon May 10 23:22:01 2021
    Dün karşıma çıkan, yıllar sonra nedense yeniden ısıtılıp Youtube'e konmuş
    şu videyonun birazını izledikten sonra, birkaç yorum yazmadan geçemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=10UvmTixXNw
    Türk Irkı var mı yok mu tartışması

Boşa geçirecek çok zamanınız varsa tümü izleyebilirsiniz oysa ben önereni
    ve sorumlusu olmamayayım. Aşağıda önce ana yorumum, arkasından da başkalarının yorumlarına karşılıklarım var. İyi okumalar. Güzel günler.

MK

-----------------------------------------------
    Göktürklerden sonra Türkçe bitti, Türk kalmadı. Bugün işte bunlar gibi Booktürkçe konuşan Booktürk 'ırk'ı ortaya çıktı. Dört yol ağzı Anadolu mozaik
    keerranesinin, müslümanlaşmış Arap-Frenk piççii Osmanlı kalıntıları bunlar.
    Olmadıkları bir şeyi kendilerine kimlik edinmek için yırtınıyorlar. Sözcüklerin
    anlattığı şeyler yüzyıllar, binyıllar içinde değişiyor ve başka bir sözcükle
    anlatılmaları gerekirken, yanlış olarak gene ayni sözcükler anlatılıyorlar.
    Kimliğinizde gençken göz rengi yeşil, saç rengi sarı yazılmış olabilir. Seksen
    yaşına gelmiş, saçları ağarmış kişinin kimliği güncellenmemiş olması, o
    kişinin ak saçlarının hala sarı olduğunu belirtmez, kanıtlamaz. Sizler Türk
    değilsiniz! Atatürk bile sizleri Türk yapamadı! Adınızı değiştirin. Yaşadığınız
    ülkenin adını değiştirin. Anatoliyye uygun olabilir oysa çok Latin kaçar derseniz, Anatolistan da olabilir (Turchia - Türkestan gibi). Ben Şimali Arabistan öneriyorum. Biraz daha batılı gibi, Türk gibi bir ad isterseniz, Kuzey
    Arabia da olabilir. Neyseniz osunuz. Kendinizden utanmayın. Ne olmak istediğinizle değil, ne olduğunuzla övünün! © Murat Kalınyaprak - 10 Mayıs
    2021. Murat Kalınyaprak, Booktürçenin ve Booktürklerin isim babasıdır. Allahınız sizlere ve ananızın diline uzun ömürler versin...

'Güzel ve kaliteli bir yayın hepinize teşekkürler,Türk yok diyenlerde izlesin.'
    diyene yanıtım:

Evet izledim. Bozkurtların müzlümanlaştıktan, araplaştıktan sonra Bozdeveler oldukları apaçık. Bir varmış, bir yokmuş... Türk varmış, Türk yok
    olmuş...

'Turk irki yoksa eger dunyada irk yoktur. Butun irklarin yasadigi abd den yaziyorum.' diyene yanıtım:

Hadi yaa? Ayrıca ABD'de ırkçılık büyük suçtur. Sonra atarlar içeri, bak
    karışmam.

'Bayezid Timur ile bir olsaydı Avrupa Türk toprağı olurdu.' diyene yanıtım:

Avrupa toprağı gene toprak olurdu oysa belki Türk denen Booktürkler daha
    az Arap, daha az Fars, daha çok Fıransız, İngiliz, Alman, olurdu. Türklük diye
    birşey iki bin yıldır olmadığına göre, olmayan bir Türklük adına değişen bir
    şey de olmazdı.

'Turkiyede safkan turk sayisi yuzde 10dur bu normal kulturel olarak turkluk
    var artik. Ulkedr 5-6 milyon cerkez 5 milyon balkan gocmenlerii 20 milyon
    kurt en az 15 milyon turklesmis muslumanlasmis yunan ermeni var. Turkluk catisi var etnik milliyetcilik yanlis ulus bilinci dogrudur.' diyene yanıtım:

Doğru orana en yakın olarak, Nişanyan Turk-ia'da konuşulan dilin yalnızca %15-20si Türkçe diyor sanırım; ben taş çatlasa (özellikle günlük sokak dilinde) %10-15 diyorum ve o yüzden o dile Bokktürkçe diyorum (© Murat Kalınyaprak). Türkçede -ce/çe eki gibi anlamı verir. Çocukça, akıllıca, delice,
    vb... Türk-çe = Türk-gibi konuşamayana Türk denemez. Bu kadar. Irk mırk, etnik metnik, millet zillet, kültür zültür, zart zurt ile hiç ilgisi yok.

'Celal hocam biz hint Avrupalı falan değiliz.Farz edelim ki karışım biraz fazla
    olmuş yinede nasıl hissediyorsan öylesindir.Ben Türk”üm'

'Celal hocada kendine türk diyor merak etme dayı' diyenlere yanıtım:

Göz kapakları yağlı, gözleri çekik olmadığını bırak, Türkçe bile konuşamayan
    birileri nasıl Türk olabilir? Bugün yurduna kendi dilinde ad verememiş birilerinin yaşadığı Latice Turk-ia'lılar olsa olsa Bocktürkçe konuşan Bocktürklerdir (© Murat Kalınyaprak). 'Ne mutlu Türküm diyene' demekle ne Türk ne de mutlu olunamadığını anlamanız için bir 90 yıl daha gerekecek anlaşılan...

'Göktürklerden Boktürklere. Göktürkçeden Boktürkçeye.' kitabım yakında
    çıkacak. Bekleyin. ;)

MK

--- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)