• Japonya'da en son dort deprem

From Steve Fish@21:1/5 to All on Sat Oct 31 11:37:39 2020
    Depremler insan oldurmez (veya cok az sayida olum olabilir); insanlarin yaptiklari binalar kusursuz olursa kimse veya cok az sayida insan olur. Kusursuz bina yapmak ancak ve ancak dust, namuslu ve uzman insanlar tarafindan yapilabilir. Turkiye gibi
    nufusun buyuk bir cogunlugunun yolsuz, durust olmayan, namussuz ve cahil oldugu ulkelerde, her deprem, kusurlu olarak yapilmis binalari yikarak, buyuk sayilarda insanlari oldurur. Yolsuz, durust olmayan, namussuz ve cahil olan politikacilari,
    basbakanlari, bakanlari, idarecileri ise deprem kurbanlarina "Allah'dan" yardim temenni etmektan baska bir sey yapmazlar. Oysa ki "Allah'in" yapacagi hic bir sey yoktur. "Allah'dan yardim istemek" bir palavradan baska bir sey degildir. Yolsuz, durust
    olmayan, namussuz ve cahil halk ise, aynen yolsuz, durust olmayan, namussuz ve cahil olan politikacilarindan, basbakanlarindan, bakanlarindan, idarecilerinden hic bir sey isteyemezler. Kusurlari bulanlar, elestirenlar, cozum isteyenler kendilerini Allah'
    dan yardim temenni eden politikacilarin zindanlarinda bulabilir.

Radyolarda da en acikli bir sekilde soylenen eski ve yeni Anadolu turkulerini dinlerler. Bu gecmiste de boyle olmustur, bugun de boyle olmaktadir, ve insanlarimiz demokratik haklarini almasini ogrenene kadar boyle olacaktir.

------------

Japonya'da en son dort deprem

Date Magnitude Death toll Name of quake ---------------- --------- --------- -------------
    November 22, 2016 6.9 Mw 0 2016 Fukushima earthquake
    June 18, 2018 5.5 Mw 4 2018 Osaka earthquake September 6, 2018 6.6 Mw 41 2018 Hokkaido Eastern Iburi earthquake
    June 18, 2019 6.4 Mw 0 2019 Yamagata earthquake

--- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)