• Re: Dlaczego Iga nie ma =?UTF-8?B?anXFvCB1a3JhacWEc2tpZWogd3N0xIXFvGtpP

    From andal@21:1/5 to Nostradamus on Thu Dec 7 21:18:38 2023
    On Thu, 7 Dec 2023 19:53:52 +0100, Nostradamus wrote:

    Świątek odpowiedziała

    Od pewnego czasu na czapce Igi Świątek nie ma już wstążki w ukraińskich barwach. Polska tenisistka wyjaśniła w "Super Expressie", dlaczego już
    nie wspiera w ten sposób Ukrainy, która broni się przed Rosją.

    Po wybuchu wojny w Ukrainie wielu sportowców stanęło po stronie naszego sąsiada. Od początku mocno zaangażowała się Iga Świątek. Polska tenisistka wielokrotnie poruszała temat sankcji dla Rosjan i otwarcie wspierała wszystkich Ukraińców.
    22-latka nawet przez wiele miesięcy grała z symboliczną wstążką w ukraińskich barwach. W pewnym momencie jednak ten element zniknął z jej czapki. To szybko zostało zauważone przez kibiców, ale pierwsza rakieta świata nie komentowała, czym to jest spowodowane.

    Dopiero teraz Świątek wszystko wyjaśniła. Okazuje się, że wpływ na decyzję miało to, co spotykało ją w internecie. Do akcji wkroczyli
    bowiem hejterzy.

    - Myślę, że ta wstążka bardzo dużo dawała na początku, gdy chciałam pokazać w pewnym sensie, że jestem konsekwentna jeśli chodzi o pamięć o Ukraińcach i o tym co się dzieje, bo pamięć społeczna jest mimo wszystko krótka. Ale w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo hejtu i bardzo dużo komentarzy, które oceniały po prostu mnie. Ludzie już mówili wręcz,
    że nie jestem Polką. Myślę, że zaczęło to wzbudzać więcej negatywnych
    emocji niż tych pozytywnych reakcji i zdecydowaliśmy, że wstążka już nie
    jest najlepszym pomysłem - wyjaśnia tenisistka w "Super Expressie".

    mozliwe ze ktos dal jej lekcje historii

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)