• =?UTF-8?B?Ik1pc3RyeiIsICJDbyB0dSBzacSZIHd5ZGFyennFgm8/Ig==?=

    From Nostradamus@21:1/5 to All on Wed Nov 22 23:05:47 2023
    "Historia napisała się na naszych oczach" czy "Fenomen" - to mała próbka komentarzy, jakie pojawiły się na Facebooku po zwycięstwie pana Artura.

    https://teleshow.wp.pl/niebywale-sceny-w-jeden-z-dziesieciu-mam-wrazenie-ze-panscy-konkurenci-sie-nudza-6965994443447072a

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Nostradamus@21:1/5 to All on Thu Nov 23 14:00:15 2023
    W dniu 22.11.2023 o 23:05, Nostradamus pisze:
    "Historia napisała się na naszych oczach" czy "Fenomen" - to mała próbka komentarzy, jakie pojawiły się na Facebooku po zwycięstwie pana Artura.

    https://teleshow.wp.pl/niebywale-sceny-w-jeden-z-dziesieciu-mam-wrazenie-ze-panscy-konkurenci-sie-nudza-6965994443447072a

    https://teleshow.wp.pl/jeden-z-dziesieciu-kim-jest-artur-baranowski-chyba-malo-kto-o-tym-wiedzial-a-dzis-dowiedziala-sie-cala-polska-6966204035955488a

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Nostradamus@21:1/5 to All on Fri Nov 24 01:27:22 2023
    W dniu 23.11.2023 o 14:00, Nostradamus pisze:
    W dniu 22.11.2023 o 23:05, Nostradamus pisze:
    "Historia napisała się na naszych oczach" czy "Fenomen" - to mała
    próbka komentarzy, jakie pojawiły się na Facebooku po zwycięstwie pana >> Artura.

    https://teleshow.wp.pl/niebywale-sceny-w-jeden-z-dziesieciu-mam-wrazenie-ze-panscy-konkurenci-sie-nudza-6965994443447072a

    https://teleshow.wp.pl/jeden-z-dziesieciu-kim-jest-artur-baranowski-chyba-malo-kto-o-tym-wiedzial-a-dzis-dowiedziala-sie-cala-polska-6966204035955488a

    W "1 z 10" zdeklasował rywali. Rozmawialiśmy z jego ojcem

    "Gigachad", "mistrz", "geniusz" - to tylko przykłady kilku określeń,
    jakimi obdarzony został Artur Baranowski, którego występ w finale "1 z
    10" obiegł całą Polskę. We wsi, z której pochodzi, wyróżniał się przede
    wszystkim skromnością. Teraz zderza się z zaskakująco dużą dla niego popularnością.

    Śliwniki. Wieś w województwie łódzkim, w gminie Parzęczew, którą zamieszkuje jedynie 157 mieszkańców. W jesienne popołudnie skąpane w deszczu ze śniegiem prezentuje się jak tysiące innych jej podobnych.
    Jest jednak coś, co Śliwniki wyróżnia.

    To właśnie tu mieszka Artur Baranowski, który od środowego wieczora jest
    na ustach Polek i Polaków. W uwielbianym przez wielu teleturnieju "1 z
    10" zdeklasował rywali. Pozostali dwaj finaliści nie mieli bowiem nawet możliwości zabrać głosu.

    - Jesteśmy już tym zmęczeni, nie spodziewaliśmy się - mówi ojciec pana Artura, z którym rozmawiam przez furtkę ich gospodarstwa. Rozkład jazdy
    na przystanku autobusowym, jak w wielu miejscach w Polsce, które są wykluczone komunikacyjnie, jest prawie zdrapany. Widać, że autobus ma przyjechać o 14:03. Jest 14:12, ale jeszcze nie przyjechał. I nie
    przyjedzie przez kolejne pół godziny.

    Sklep? Najbliższy w Solcy. Poza tym jakieś pięć kilometrów od Śliwnik jest Ozorków, większa miejscowość. To tam na zakupy jeżdżą mieszkańcy wsi. Nie mają wyjścia, bo na miejscu zakupów nie zrobią. Na 157 mieszkańców sklep w samej wsi mógłby się nie utrzymać.

    - Mieszkamy tu spokojnie, cicho. A tu nagle wszyscy chcą rozmawiać z
    synem. On nie ma na to siły, nie jest przygotowany. Nikt by tego nie wytrzymał, człowiek by zwariował - mówi. I dodaje, że jest dumny z syna, ale nie spodziewał się, że tak wiele osób będzie zainteresowanych, by z nim rozmawiać.

    Po podwórku przy domu rodziny Baranowskich chodzą kury, obok nich
    przechadza się ojciec pana Artura, tak samo skromny jak syn. Kiedy
    rozmawiamy, odwraca wzrok, a na jego twarzy maluje się zmęczenie.
    Mężczyzna wraz z żoną prowadzą gospodarstwo rolne, zajmują się między innymi produkcją mleka.

    Dużo bardziej od ojca rozmowny jest sołtys. Jego dom znajduje się kilka chwil po minięciu znaku oznajmiającego wjazd do Śliwnik. Włodzimierz Pietruszewski mówi, że odebrał od rana już siedem telefonów w sprawie
    pana Artura.

    - Pytałem ojca Artura, czemu wcześniej się nie chwalił, że syn będzie w "1 z 10". Mówił, że nie chciał, bo mogła mu się powinąć noga i byłby wstyd. Jaki to wstyd, przecież to teleturniej. Wszystko mogło się
    zdarzyć. A tymczasem pokazał coś niesamowitego - mówi.

    Sołtys opowiada, że bohater "1 z 10" mieszka w Śliwnikach od urodzenia. Pochodzą stąd jego dziadkowie, a pan Artur mieszka z rodzicami. - Tu się urodził, tu mieszka. Nie udzielał się za bardzo na sołectwie. Parę razy widziałem go na boisku, jak grał w piłkę, ale żeby był jakoś mocno zaangażowany w życie wsi, to nie - wspomina sołtys.

    Jaki jest pan Artur? - Nieśmiały, spokojny, skromniutki. W jego wieku
    czasem chłopaki jeszcze rozrabiają, a on ma 28 lat, a jest z niego
    bardzo dojrzały facet - opisuje zwycięzcę programu sołtys.

    - Za bardzo go w polu nie widzę - mówi. - Studiował, pewnie siedzi non
    stop w książkach. Ile razy przejeżdżam koło jego domu, widzę, jak się światło świeci. Pewnie siedzi i coś googluje - dodaje.

    Przed rozmową z ojcem mężczyzny próbuję skontaktować się z bohaterem teleturnieju. Wysyłam do niego SMS. Namawiam go na rozmowę, na kilka
    zdań o tym, jak można się tak gruntownie przygotować do teleturnieju i zdeklasować rywali. "Nie ma mnie w domu, ja nie mieszkam w Śliwnikach" - odpisuje pan Artur.

    Zwycięzca "1 z 10" wyraźnie unika kontaktu z kimkolwiek. Jest
    oszołomiony tym, co dzieje się wokół jego osoby po emisji słynnego już odcinka. - Pojechałem do niego, ale rano spał. Odsypiał, bo już od środowego wieczora różni ludzie do niego wydzwaniali i wypisywali. Powiedziałem ojcu, żeby go nie budził. Później mu osobiście pogratuluję - mówi sołtys.

    https://wiadomosci.wp.pl/to-stad-pochodzi-geniusz-z-1-z-10-odwiedzilismy-wies-sliwniki-6966281494797184a

    NWO nadchodzi
    27 min. temu
    W CYBERNETYCZNYM SPOLECZENSTWIE TO JEST SENSACJA ,ZE KTOS CZERPIE WIEDZE
    Z LUDZKIEJ PAMIECI ,A NIE PAMIECI KOMPUTERA.MATOLKI ROZDZIAWIAJA PASZCZE
    ,BO NIE MOGA UWIERZYC ,ZE MOZNA ZAPAMIETAC TYLE RZECZY KTORE PRZED
    PROGRAMEM BYLY DLA NICH KOSMOSEM. w DOBIE KAPITALIZMU PED ZA PIENIADZEM
    OBNIZYL POZIOM INTELEKTUALNY SWIATA./A WIEDZA STALA SIE NIEPOTRZEBNA
    MAJAC KASE. DOSTEP DO INTERNETU ,A NIE TYLKO ENCYKLOPEDII JESZCZE
    BARDZIEJ POWIEKSZYL ROZNICE POMIEDZY INTELIGENTNYMI ,A TUMANAMI BEZ WYKSZTALCENIA. JAK KTOREGOS DNIA ODETNA PRAD I SATELITY POSPADAJA NA
    ZIEMIE ,A INTERNET USIADZIE TO DOWIEMY SIE ILU PUSTAKOW ZYJE NA ZIEMI.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)