• =?UTF-8?B?UGllbmnEhWR6ZSBtb2fEhSBwcnplcGHFm8SHIC0gcHJ6ZXogd2FzIHNw?= =?

    From Nostradamus@21:1/5 to All on Thu Oct 26 14:06:26 2023
    W czwartek Andrzej Duda zabrał głos po spotkaniu ze wszystkimi przedstawicielami komitetów wyborczych, które znalazły się w Sejmie. Prezydent ogłosił m.in. datę pierwszego posiedzenia nowego Sejmu.

    Prezydent poinformował, że jest dwóch kandydatów na premiera - Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk. Głowa państwa dodała, że Zjednoczona
    Prawica poinformowała ją o tym, że będą posiadać większość na sali sejmowej. Andrzej Duda zapowiedział, też że pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu zaplanował na 13 listopada.

    - Przede wszystkim jest jasne, kto ma większość w parlamencie -
    skomentował oświadczenie prezydenta Donald Tusk. - Pan prezydent ma
    swoje uprawienia. Moim zadaniem nie jest w żaden sposób wpływać na
    decyzję prezydenta. Mogę powiedzieć - szczególnie po tym, co wczoraj i dziś usłyszałem w Brukseli - że "czas jest bezcenny dla Polski" - stwierdził Donald Tusk.

    I dodał, że "od tempa zależy, ile i kiedy Polska dostanie pieniądze" z
    KPO. - Pieniądze mogą przepaść. My musimy wydać te gigantyczne pieniądze w ciągu dwóch lat. Każda zwłoka jest tutaj absolutnie nie do zaakceptowania. Jeżeli pan prezydent uważa, że potrzebuje więcej czasu,
    ja muszę tylko cierpliwie czekać. Tak mówi konstytucja - powiedział Tusk.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Nostradamus@21:1/5 to All on Thu Oct 26 14:10:33 2023
    W dniu 26.10.2023 o 14:06, Nostradamus pisze:
    W czwartek Andrzej Duda zabrał głos po spotkaniu ze wszystkimi przedstawicielami komitetów wyborczych, które znalazły się w Sejmie. Prezydent ogłosił m.in. datę pierwszego posiedzenia nowego Sejmu.

    Prezydent poinformował, że jest dwóch kandydatów na premiera - Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk. Głowa państwa dodała, że Zjednoczona
    Prawica poinformowała ją o tym, że będą posiadać większość na sali sejmowej. Andrzej Duda zapowiedział, też że pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu zaplanował na 13 listopada.

    - Przede wszystkim jest jasne, kto ma większość w parlamencie - skomentował oświadczenie prezydenta Donald Tusk. - Pan prezydent ma
    swoje uprawienia. Moim zadaniem nie jest w żaden sposób wpływać na decyzję prezydenta. Mogę powiedzieć - szczególnie po tym, co wczoraj i dziś usłyszałem w Brukseli - że "czas jest bezcenny dla Polski" - stwierdził Donald Tusk.

    I dodał, że "od tempa zależy, ile i kiedy Polska dostanie pieniądze" z KPO. - Pieniądze mogą przepaść. My musimy wydać te gigantyczne pieniądze
    w ciągu dwóch lat. Każda zwłoka jest tutaj absolutnie nie do zaakceptowania. Jeżeli pan prezydent uważa, że potrzebuje więcej czasu, ja muszę tylko cierpliwie czekać. Tak mówi konstytucja - powiedział Tusk.

    O ja pierdolę, obsadzą Gedrsdorf, Rzeplińskiego i będzie git?

    Pytany o szczegóły przypomniał że "nadal jest liderem partii
    opozycyjnej". - Tuż po zmianie rządu, rząd wykona niezbędne kroki, żeby Europa zobaczyła, że praworządność wraca do Polski. Nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego. Potrzebne będą wiarygodne kroki. Nie pytajcie mnie o kuchnię, ale jeżeli to będzie mój rząd, wykonamy te
    kroki, żeby w grudniu były możliwe wypłaty - zapowiedział.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Piotr@21:1/5 to All on Thu Oct 26 06:45:36 2023
    On Thursday, October 26, 2023 at 9:36:37 AM UTC-2:30, Nostradamus wrote:

    No, sprzedawczyki woleli zeby grube miliardy dla Polakow przepadly niz zeby ich podporzadkowanie Partii
    sadow - mialo byc kwestionowane. Program Partii Programem Narodu.

    Prezydent poinformował, że jest dwóch kandydatów na premiera - Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk. Głowa państwa dodała, że Zjednoczona Prawica poinformowała ją o tym, że będą posiadać większość na sali sejmowej.

    Jesli to okaze sie klamstwem, jakie beda konsekwencje dla klamcy? No bo jesli okaza sie to klamstwem -
    to klamca i jego kolesie robiacy kokosy w spolkach skarbu panstwa - skorzysta finansowo na klamstwie
    (beda DLUZEJ pobierali hojne wynagrodzenia z kieszeni podatnika) - a wiec czy nie kwalifikuje sie to jako
    defraudacja podatnika polskiego.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)