• Jeszcze o Antosiu Geckas

    From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Oct 7 09:41:29 2023
    Widzialem Panie Leszku ow tekst z Antosiem ale on sie nie pokazuje na kompie gdzie moge pisac. Fascynujace i chcialbyn sie przedrzec przez mgle czasu(45 lat) by opisac dzien nie do zapomnienia.
    Otoz byl to Sylwester 1977-78 a nie rok 1980. Wzialem moja angielska kochanke Luize-prawnuczke wczesnego noblisty. Luiza po operacji ortopedycznej wiec na skladanym wozku. No i szus z Chichester nad Kanalem az do Manchester, eleganckim samochodem. Tam
    porwalem z soba malzenstwo boliwijsko-czeskie. Ona brzydka jak noc, on przystojny, smagly anastezjolog trenowany u Pepikow. No i razem pedem bo czas naglil. Az pod wieczor wylaqdowalismy w Edynburgu. No i zaraz skok na glowna ulice miasta-Royal Mile

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Oct 7 10:10:08 2023
    cd tutaj bo sie rwie lacze. Na Royal Mile tlumy. zaczelo sie swietowanie.Pijani Szkoci podchodza, caluja krucha blondynke na wozku inwalidzki-mysla ze ona kaleka a Luise miala co jedynie prostowane paluchy u nozek. Oj, dostala ona whisky najlepsze a i ja
    tez bom jej alfons/opiekun. Wracamy na stancje niezle podchmieleni a tam nowe cudo: ptak czarny w klatce-Mynah- i ten nas wita piekna angielszczyzna-You don't pay any attention! Za chwile nowy cios dostaje w jaznie: facet z ktorym konwersowalem w holu w
    jezyku miejscowym, przerzuca sie na perfect polszczyzne!
    Malo tego-on mnie obraza, mowi ze my wszyscy Zydzi i po co my tutaj? I wki lat tedy wlasnie chcialem dziadu dac w morde! Naprawde chcialem i tylko wrodzona grzecznosc- znana tu na sciepie- powstrzymala mnie od pobicia staruszka. Wyjasnilem tylko kto jest
    kto a zona Estonka odciagnela gdzies pijaka.
    Minely lata, dziesiatki lat w istocie. Afera wybuchla z Antosiem-zemsta Zydow dopadla faceta, chcieli go wydac do Rosji, w rece kata. No i miekkie serduszko Krolowej sprawilo ze zemsta im nie wyszla. Antanas Geckas juz w domu starcow, rzekomo nie
    kontaktuje dobrze. Wiec humanizm przewazyl, kat nie doczekal sznura. A szkoda.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Oct 7 12:53:12 2023
    cd tutaj bo sie rwie lacze. Na Royal Mile tlumy. zaczelo sie swietowanie.Pijani Szkoci podchodza, caluja krucha blondynke na wozku inwalidzki-mysla ze ona kaleka a Luise miala co jedynie prostowane paluchy u nozek. Oj, dostala ona whisky najlepsze a i ja
    tez bom alfons/opiekun. Wracamy cala czworka na stancje a tam ptak zadziwiajacy na korytarzu-Mynah bird. I on do mnie po angielsku gada: You do not pay any attention! Myslalem ze zdechne z wrazenia bo gadajacego ptaka do tej pory nigdy nie spotkalem. Za
    chwile drugi cios w moja swiadomosc bo ten facet z obrazka tekstu Pana Leszka na korytarzu, z ktorym rozmawialem po angielsku, nagle przerzuca sie na perfect polszczyzne! I zaczyna mnie obrazac, zesmy wszyscy Zydzi i po co tu przyjechali? Tez pijany i
    wyraznie stracil kontrole nad soba. Jego zona-Estonka-za chwile go odciagnie na bok tak by nie kusil kata. Ja sie tlumacze slabo, kto z nas jest kim ale tak naprawde jedynie wrodzona bgrzecznosc sprawila ze

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)