• Devajtis-odcinek trzeci

    From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Sep 30 00:42:27 2023
    Dzis w TVP 1 ale ja z racji uprzywilejowania szczodra oplata £2 na miesiac juz wczoraj, w szczujni widzialem(VOD). Czyli jak zawsze-szlachta siedzi na zydelku i sie delektuje a holota ma stac i czekac.
    Wzruszylem sie autentycznie bo pisarka Maria Rodziewiczowna dobra byla i to z serialu widac. Pieknie oddany zascianek, starozytny dab Devajtis jak marzenie. Kraina Zmudz polska ktora juz nie istnieje. Nakoniec zaskoczenie-z pociagu w zadupiu jakims
    carskim o nazwie Kowno wysiada piekna brunetka o czarujacym usmiechu, wlascicielka palacu. Zaraz, zaraz-gdzie ja owo cudo widzialem? Tak, to dzielna tancerka/zolnierka/pielegniarka z filmu Rok 1920 i ja mam ten film gdzies w domu.
    Mondrusiu-obejrzymy razem. Wszak zona to po ojcu Zmudzinka co widac nie tylko z panienskiego nazwiska Skwaryllo ale tez i z cech charakteru, odziedziczonych juz po dziadku-Zmudzinie. Zaden szlachcic ale uparty, pracowity. Zrobil do wojny kariere w
    Warszawie jako szef naprawy warszawskich tramwajow! I ja to widze po Mondrusi, kiedys niedoszlej pani profesor w renomowanym instytucie. Dzis bez mrugniecia okiem, robotnicy we wlasnym dworku pod Warszawa, kobieta do wnuczki pod Londynem a jutro juz
    babka do pogonienia mnie do zycia tu na wsi.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From =?UTF-8?Q?Alojzy_G=C4=85ska?=@21:1/5 to All on Sat Sep 30 04:39:53 2023
    Romulus Augustulus napisał(a):
    Dzis w TVP 1 ale ja z racji uprzywilejowania szczodra oplata £2 na miesiac juz wczoraj, w szczujni widzialem(VOD). Czyli jak zawsze-szlachta siedzi na zydelku i sie delektuje a holota ma stac i czekac.
    Wzruszylem sie autentycznie bo pisarka Maria Rodziewiczowna dobra byla i to z serialu widac. Pieknie oddany zascianek, starozytny dab Devajtis jak marzenie. Kraina Zmudz polska ktora juz nie istnieje. Nakoniec zaskoczenie-z pociagu w zadupiu jakims
    carskim o nazwie Kowno wysiada piekna brunetka o czarujacym usmiechu, wlascicielka palacu. Zaraz, zaraz-gdzie ja owo cudo widzialem? Tak, to dzielna tancerka/zolnierka/pielegniarka z filmu Rok 1920 i ja mam ten film gdzies w domu.
    Mondrusiu-obejrzymy razem. Wszak zona to po ojcu Zmudzinka co widac nie tylko z panienskiego nazwiska Skwaryllo ale tez i z cech charakteru, odziedziczonych juz po dziadku-Zmudzinie. Zaden szlachcic ale uparty, pracowity. Zrobil do wojny kariere w
    Warszawie jako szef naprawy warszawskich tramwajow! I ja to widze po Mondrusi, kiedys niedoszlej pani profesor w renomowanym instytucie. Dzis bez mrugniecia okiem, robotnicy we wlasnym dworku pod Warszawa, kobieta do wnuczki pod Londynem a jutro juz
    babka do pogonienia mnie do zycia tu na wsi.


    https://www.youtube.com/watch?v=FfoYeRG0N8s Łukaszka 17 września. Inna optyka.
    Z ciekawości obejrzałem. Niestety jest jedno zastrzeżenie, dziś rakiety/czołgi/samloty
    lecą ze strony Białoruskiej w stronę UA.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From narciasz@21:1/5 to All on Sat Sep 30 04:56:19 2023
    sobota, 30 września 2023 o 03:42:29 UTC-4 Romulus Augustulus napisał(a):
    Dzis w TVP 1 ale ja z racji uprzywilejowania szczodra oplata £2 na miesiac juz wczoraj, w szczujni widzialem(VOD). Czyli jak zawsze-szlachta siedzi na zydelku i sie delektuje a holota ma stac i czekac.
    Wzruszylem sie autentycznie bo pisarka Maria Rodziewiczowna dobra byla i to z serialu widac. Pieknie oddany zascianek, starozytny dab Devajtis jak marzenie. Kraina Zmudz polska ktora juz nie istnieje. Nakoniec zaskoczenie-z pociagu w zadupiu jakims
    carskim o nazwie Kowno wysiada piekna brunetka o czarujacym usmiechu, wlascicielka palacu. Zaraz, zaraz-gdzie ja owo cudo widzialem? Tak, to dzielna tancerka/zolnierka/pielegniarka z filmu Rok 1920 i ja mam ten film gdzies w domu.
    Mondrusiu-obejrzymy razem. Wszak zona to po ojcu Zmudzinka co widac nie tylko z panienskiego nazwiska Skwaryllo ale tez i z cech charakteru, odziedziczonych juz po dziadku-Zmudzinie. Zaden szlachcic ale uparty, pracowity. Zrobil do wojny kariere w
    Warszawie jako szef naprawy warszawskich tramwajow! I ja to widze po Mondrusi, kiedys niedoszlej pani profesor w renomowanym instytucie. Dzis bez mrugniecia okiem, robotnicy we wlasnym dworku pod Warszawa, kobieta do wnuczki pod Londynem a jutro juz
    babka do pogonienia mnie do zycia tu na wsi.

    Obejrzelim ( z Rzegotkom) kawałek pierwszego odcinka i - jak to polskie dzieło; chujowo widać i słychać chujowo. Kto takie badziewie dopuszcza do publikacji? Aha, już wiem - ten chuj zgliński. Tfu!

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Sep 30 09:23:49 2023
    A ja wlasnie obejrzalem po raz drugi ten odcinek i uronilem lezke. Biedny zascianek, moglaby by byc to nasza Kustownica. Czyli Heimat wyidealizowany. Nie zapomne wyprawy do Francji z Mickiewiczami. Siedzimy w rowie, pojadamy sniadanie zrobione przez
    Halinke a obok smignela lux-torpeda. Adam rozglada sie wokol po tym rowie, wzdycha nagle i mowi-patrz Krzysztof jak tu zielono, jak tutaj pachnie. Zupelnie jak u nas na Litwie! A trzeba wiedziec, ze ten czlowiek-lekarz z doktoratem-biegal w dziecinstwie
    po Wilnie na bosaka, sprzedawal papierosy. Sierota maly, pomagal rodzinie.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)