• Devajtis

    From Romulus Augustulus@21:1/5 to All on Sat Sep 16 10:28:28 2023
    W szczujni juz jutro ale ja -uprzywilejowany-dalem im £2 za miesiac i ogladalismy juz dzisiaj. Nawet fajny serial, staroswiecki taki.Doskonale kolory i pejzarze, Mondrusia zachwyca sie dworkiem. Ksiazke Devajtis chcialem od dawna przeczytac-dzisiaj juz
    nie musze. 9 odcinkow serialu a wiec dobra zabawa bedzie.
    Maria Rodziewiczowna to herod-baba, kresowianka. Lezbijka co dorabiala do prowadzonego majatku na kresach piszac ksiazki. Poczytne. Przyszla Komuna i majatek zabrala. Ratowala sie po wojnie jak my wszyscy kresowianie- w Polsce.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From narciasz1@gmail.com@21:1/5 to All on Sat Sep 16 11:27:24 2023
    sobota, 16 września 2023 o 13:28:30 UTC-4 Romulus Augustulus napisał(a):
    W szczujni juz jutro ale ja -uprzywilejowany-dalem im £2 za miesiac i ogladalismy juz dzisiaj. Nawet fajny serial, staroswiecki taki.Doskonale kolory i pejzarze, Mondrusia zachwyca sie dworkiem. Ksiazke Devajtis chcialem od dawna przeczytac-dzisiaj
    juz nie musze. 9 odcinkow serialu a wiec dobra zabawa bedzie.
    Maria Rodziewiczowna to herod-baba, kresowianka. Lezbijka co dorabiala do prowadzonego majatku na kresach piszac ksiazki. Poczytne. Przyszla Komuna i majatek zabrala. Ratowala sie po wojnie jak my wszyscy kresowianie- w Polsce.

    Czytałem, ale chętnie obejrzę serial. "Dewajtis", prastary dąb, będący majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty.
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Gustave_Courbet_-_Le_Gros_Ch%C3%AAne_%281843%29.jpg
    "Dewajtis szemrał łagodnie… Marek usiadł obok niej i ukradkiem spoglądał w uroczą twarz opowiadającej...".

    W "Kurvizji" 1 0dcinek będzie jutro o 20.20. Nie trzeba wysilać wyobraźni nad lekturą...

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)