• =?UTF-8?Q?Jana_Szostak_usuni=C4=99ta_z_listy_Kolacji_Obywatelskiej?= =?

    From a a@21:1/5 to All on Thu Aug 24 05:20:24 2023
    Jana Szostak usunięta z listy Kolacji Obywatelskiej. "Nie żałuję swoich słów"
    ,,.,.

    A szkoda, bo ekspresja wielka, taka Druga Greta Wrzaskliwa
    a to się ludziom podoba

    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/_fak9kpTURBXy9kNDFkMGUyMTY2NjFhZDdiMDdmYmRmOTIyMjJiMTBhMy5qcGeSlQMAzIHNEADNCQCVAs0DrADCw94AA6EwBaExAaEzww

    ,.,.,.,.

    Jana Szostak, polsko-białoruska aktywistka, nie będzie kandydować z listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych 2023. Informacje jako pierwsza przekazała wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. — Jest mi smutno z powodu
    tego, jak wygląda komunikacja w tej sprawie — mówi Onetowi Szostak. Pytamy, czy rozważa kandydowanie z innego ugrupowania.
    Dawid Dudko
    167
    Dzisiaj, 11:59
    Jana SzostakPaweł Supernak / PAP
    Jana Szostak

    Jana Szostak oficjalnie ogłosiła, że weźmie udział w wyborach podczas Festiwalu Przebudzonych "Tutaka", ubrana w suknię przedstawiającą 1,2 tys. białoruskich portretów więźniów politycznych. Założyła ją pierwszy raz, odbierając Paszport
    "Polityki" w 2021 r. Na wydarzenie przybyli przede wszystkim Białorusini i Białorusinki.

    Dalszy ciąg materiału pod wideo
    Jana Szostak usunięta z listy Koalicji Obywatelskiej. Przywołuje Tuska

    Teraz Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Radiem Plus stwierdziła, że niedawna wypowiedź Szostak o aborcji jest bardzo nieodpowiedzialna. — PO i Koalicja (Obywatelska) takiego rozwiązania nie popiera — podkreśliła posłanka KO. — Z tego,
    co wiem, ta osoba już nie jest na liście KO — dodała.

    Tuż po wywiadzie Kidawy-Błońskiej pytamy o tę sprawę Janę Szostak. — Jeszcze nikt oficjalnie nie poinformował mnie o tej decyzji. Szkoda byłoby, gdyby pan Tusk nie został nowym Piłsudskim, który dał prawa wyborcze wolnym kobietom. Nie wiem,
    co powiedzieć, żeby nie zaszkodzić naszej wspólnej sprawie. Jestem zaskoczona. Zależy mi na prawdzie w walce o realną demokrację, dlatego nie żałuję swoich słów, byłoby to wbrew mnie i całej mojej dotychczasowej działalności – komentuje
    dla Onetu.

    Koleśnik: kiedy rodziłam, mogłam na własnej skórze poczuć strach

    — Jest mi smutno z powodu tego, jak wygląda komunikacja w tej sprawie. Dowiedziałam się od swojego sztabu, który został poproszony o uczestniczenie w spotkaniu organizacyjnym.

    Czy w tej sytuacji będzie rozważała start w wyborach z innego ugrupowania? — Na razie nie wiem, jakie są możliwości, ale jeśli przyjdzie jakaś propozycja, na pewno ją rozważę. Czas pokaże. Najważniejsze to nie dać się zastraszyć –
    puentuje Szostak. Dodaje, że właśnie idzie nagrywać związaną z kampanią piosenkę "Wyślijcie mnie w bagno".
    Co Jana Szostak powiedziała w programie Onetu?

    W wywiadzie dla "Onet Rano" polsko-białoruska aktywistka Jana Szostak, która — z rekomendacji Zielonych — miała startować z 13. miejsca listy KO w okręgu nr 24 (woj. podlaskie), stwierdziła, że jest "za pozwoleniem dokonania wyboru każdej
    kobiecie". Dopytywana, czy jest za aborcją przez cały okres trwania ciąży, potwierdziła, dodając, że jest "współczesną sufrażystką".

    Jana Szostak: aktywizm WTF, czyli #dekoltdlabiałorusi i stand-up

    — Chciałam kandydować, ponieważ jestem przekonana, że jeśli podczas najbliższych wyborów nie uda się czegoś zmienić, to z każdą kolejną kadencją będzie coraz trudniej. Teraz albo nigdy! Przez to, co się dzieje w Polsce, sama myślałam
    o wyjeździe z kraju, dlatego dla mnie to jest ostatni moment i próba walki o wolną Polskę — mówiła Jana Szostak w rozmowie z Onetem.

    Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
    Subskrybuj Onet Premium. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
    Dawid Dudko
    Redaktor Onet Kultura

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)