• =?UTF-8?Q?Oto_Polska_w=c5=82a=c5=9bnie?=

    From Fischer@21:1/5 to All on Mon Aug 21 13:21:03 2023
    Kelnerki były łączniczkami. Sukces CBŚP. Nowy wątek w głośnej aferze Policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych 20 osób w śledztwie dotyczącym
    oszustw na klientach klubów go-go. Wśród zatrzymanych są kelnerki i tancerki, a także kierowniczki lokali, które były łączniczkami pomiędzy personelem klubów a "opiekunami" z centrum monitoringu.

    "Czyszczenie" portfeli dzięki terminalom płatniczym

    Osoby biorące udział w obsłudze tego pokrzywdzonego usłyszały zarzuty dokonania rozboju w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

    Na obecnym etapie śledztwa dotyczącego oszustw na klientach klubów go-go występuje już łącznie 129 podejrzanych, z czego 54 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

    Jak zapewniają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, wobec czego
    możliwe są zatrzymania kolejnych osób.

    Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło w ostatni weekend maja 2022 roku. Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami CBA i Mazowieckiej
    KAS na polecenie Dolnośląskiej Prokuratury Krajowej rozbili wtedy grupę, której członkowie są podejrzani o rozboje i oszustwa na szkodę klientów klubów nocnych go-go. Akcja była przeprowadzona w 22 klubach w
    Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Zakopanem.

    Wśród zatrzymanych był wówczas personel klubów, osoby zatrudnione w tzw. centrum monitoringu i osoby zarządzające przestępczym procederem.
    Zatrzymany został również były członek zarządu spółki, która pełniła funkcję operatora terminali płatniczych zainstalowanych w klubach.

    W ocenie prokuratury terminale płatnicze były niezbędnym instrumentem do dokonywania przestępstw na szkodę klientów klubów go-go. - To przy ich pomocy można było dokonywać "czyszczenia" portfeli doprowadzonych do
    stanu nieprzytomności klientów, a także stosować inne oszukańcze zabiegi przy realizowaniu transakcji kartowych - informowała wtedy PK.

    Kilkaset kamer. Nagrywani byli wszyscy: pracownicy i klienci
    Oficer operacyjna CBŚP, która rozpracowywała tę grupę, opowiedziała, jak funkcjonowały zarządzane przez przestępców lokale. Opisała również, w jakich okolicznościach klienci potrącali w ciągu jednej nocy fortuny.

    Grupa przestępcza działała na zasadzie dawnych klubów "Cocomo".

    - Każdy z klubów zachowywał pozorację odrębności, jednak jak się okazało, kolejne podmioty gospodarcze były ze sobą powiązane, tworząc sieć klubów nocnych - tłumaczyła policjantka.

    Zarządzane z Krakowa (tam znajdowało się centrum monitoringu), okradały klientów w całej Polsce.

    https://finanse.wp.pl/kelnerki-i-tancerki-zatrzymane-nowy-watek-w-glosnej-afery-6932868363971520a

    Hmm, raz w Sopocie w klubie go-go pierwsze piwo dostałem za darmo. Potem
    pół naga tancerka się do mnie przysiadła i burdel mama zaraz po niej i nagabywała, żeby tancerce kupić szampana za 200 zł, a tancerka ciągnęła mnie do prywatnego pokoju. Burdel mama mi podsuwała w między czasie
    terminal, żebym zapłacił kartą za drugie piwo 20 zł i kazała wbijać pin. Na szczęście wyrwałem tę kartę i wyszedłem z tego burdelu bez szwanku.

    --- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)