• =?UTF-8?B?QyBFZGl0w7Zy?=

From =?UTF-8?B?R8O2a2hhbiDDllpUw5xSSw==?@21:1/5 to All on Sun Jul 31 15:40:01 2016
    --001a1141229a088b770538edab80
    Content-Type: text/plain; charset=UTF-8
    Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Merhaba. C# üzerinde temel bilgim var. C ve C++ öğrenmek istiyorum. Monodevelop ve eclipse üzerinde çalışıyorum ama şöyle bir sorum olacak. P
    harfini bastığımda printf otomatik çıksın istiyorum. Monodevelop ve eclipsede çıkmıyor. (Eclipsede kodu çalıştıramadım.) Sizin bildiğiniz otomatik çıkan bir C editörü var mı.

Daha önce Monodevelopta c# otomatik çıkmasını alışmıştım. İnternette izlediğim eğitim videolarındada otomatik çıkan görmedim acaba c dilinde otomatik kelimeler çıkmıyor mu?

​Anjuta programı indirdim yeni proje olustur dediğimde hata aldım. Kde kullanıyorum gnome programı sanırım onun için.

Kullandığım sistem : Debian Jessie 8.5.0 KDE

--001a1141229a088b770538edab80
    Content-Type: text/html; charset=UTF-8
    Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<div dir="ltr"><div class="gmail_default" style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Merhaba. C# üzerinde temel bilgim var. C ve C++ öğrenmek istiyorum. Monodevelop ve eclipse üzerinde çalışıyorum ama şöyle bir sorum olacak. P harfini bastı
    ğımda printf otomatik çıksın istiyorum. Monodevelop ve eclipsede çıkmıyor. (Eclipsede kodu çalıştıramadım.) Sizin bildiğiniz otomatik çıkan bir C editörü var mı. <br><br></div><div class="gmail_default" style="font-family:arial,
    helvetica,sans-serif">Daha önce Monodevelopta c# otomatik çıkmasını alışmıştım. İnternette izlediğim eğitim videolarındada otomatik çıkan görmedim acaba c dilinde otomatik kelimeler çıkmıyor mu?<br><br></div><div class="gmail_default"
    style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">​Anjuta programı indirdim yeni proje olustur dediğimde hata aldım. Kde kullanıyorum gnome programı sanırım onun için. <br><br></div><div class="gmail_default" style="font-family:arial,helvetica,
    sans-serif">Kullandığım sistem : Debian Jessie 8.5.0 KDE<br></div><br></div>

--001a1141229a088b770538edab80--

--- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From =?UTF-8?B?RGVuaXogS2/Dp2Fr?=@21:1/5 to All on Mon Aug 1 17:10:02 2016
    Anjuta, GTK/GNOME tabanli uygulama gelistirmeyeceksem hem de KDE
    kullaniyorsam ilk tercihim olmazdi. Madem KDE kullaniyorsunuz KDevelop
    ile baslayabilirsiniz. Otomatik tamamlama (Autocomplete) ozelligi
    bircok IDE'de (bu ozellik tamamen kullandiginiz gelistirme araci ile
    alakali) zaten mevcut, onunuzde bircok alternatif var anlayacaginiz.
    Fakat tamamen kisisel tavsiyem/gorusum kullanmasi basit bir IDE
    secerek baslayin. Eclipse guzel ama yapilandirmasi ve kullanmasi bazen
    yorucu olabilir. Ihtiyaciniz olmayan ozellikler icin vaktinizi
    simdilik bosa harcamayin derim.

Cok kisaca ilk aklima gelen iki tanesi :

KDevelop : KDE icin gayet iyi bir tercih, sisteminizde hali hazirda
    kurulu bile olabilir. Iyi bir IDE.
    CodeBlocks : Coklu platform calisabilen, populer (ama ticari rakipleri
    kadar ozellik barindirmayan), kullanimi kolay bir IDE.

Bunlar disinda sf.net veya google'da biraz aramayla bircoklarina ulasabilirsiniz. Biraz kurcaladiktan sonra neyin sizin icin daha uygun
    olduguna zamanla daha kolay karar verirsiniz.

2016-07-31 13:31 GMT+01:00 Gökhan ÖZTÜRK <gokhanozturk1520@gmail.com>:
    Merhaba. C# üzerinde temel bilgim var. C ve C++ öğrenmek istiyorum. Monodevelop ve eclipse üzerinde çalışıyorum ama şöyle bir sorum olacak. P
    harfini bastığımda printf otomatik çıksın istiyorum. Monodevelop ve eclipsede çıkmıyor. (Eclipsede kodu çalıştıramadım.) Sizin bildiğiniz
    otomatik çıkan bir C editörü var mı.

Daha önce Monodevelopta c# otomatik çıkmasını alışmıştım. İnternette
    izlediğim eğitim videolarındada otomatik çıkan görmedim acaba c dilinde otomatik kelimeler çıkmıyor mu?

Anjuta programı indirdim yeni proje olustur dediğimde hata aldım. Kde kullanıyorum gnome programı sanırım onun için.

Kullandığım sistem : Debian Jessie 8.5.0 KDE

--- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)