• =?iso-8859-9?Q?Wireless_kart=FD_sorunu?=

From Mesut GENCOGLU@21:1/5 to All on Mon Jul 25 20:30:01 2016
    merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu ilk kez kullanmaya baþladým ve þuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptým ancak birtürlü wireless kartýmý görmüyor. orbit-lab.org dan indirmem
    gerekiyormuþ sanýrým driver fakat site izin vermiyor. Sanýrým burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Að kartým Atheros Ar9285 . Lütfen yardýmcý olurmusunuz. Ýyi çalýþmalar

<html>
    <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9">
    <style type="text/css" style="display:none;"><!-- P {margin-top:0;margin-bottom:0;} --></style>
    </head>
    <body dir="ltr">
    <div id="divtagdefaultwrapper" style="font-size:12pt;color:#000000;background-color:#FFFFFF;font-family:Calibri,Arial,Helvetica,sans-serif;">
    <p>merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu ilk kez kullanmaya baþladým ve þuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptým ancak birtürlü wireless kartýmý görmüyor.&nbsp; orbit-lab.org dan indirmem
    gerekiyormuþ
    sanýrým driver fakat site izin vermiyor. Sanýrým burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Að kartým Atheros Ar9285 . Lütfen yardýmcý olurmusunuz. Ýyi çalýþmalar<br>

<p><br>

<div id="Signature">
    <div>
    <p>&nbsp;</p>
    </div>
    </div>
    </div>
    </body>
    </html>

--- SoupGate-Win32 v1.05
    * Origin: fsxNet Usenet Gateway (21:1/5)
  • From jin&hitman&Barracuda@21:1/5 to Mesut GENCOGLU on Mon Jul 25 20:40:02 2016
    --001a113ef36ea3381605387924f4
    Content-Type: text/plain; charset=UTF-8
    Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Selam
    Tam anlayamadim. Sanirim Virtual Box Debian uzerinde kurulu ve kali linuxda sanal makina olarak çalışıyor. Eger sisteminiz bu sekilde ise bu durumda once synaptic (grafik arayuze sahip paket yönetim uygulamasi) ile ar9285
    için gereken paketi debian repolarinda aramak iyi bir başlangıç olur.

On Jul 25, 2016 8:21 PM, "Mesut GENCOGLU" <mesufi@msn.com> wrote:

merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu
    ilk kez kullanmaya başladım ve şuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptım ancak birtürlü wireless kartımı görmüyor.
    orbit-lab.org dan indirmem gerekiyormuş sanırım driver fakat site izin vermiyor. Sanırım burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Ağ kartım Atheros Ar9285 . Lütfen yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar

--001a113ef36ea3381605387924f4
    Content-Type: text/html; charset=UTF-8

<p dir="ltr">Selam<br>
    Tam anlayamadim. Sanirim Virtual Box Debian uzerinde kurulu ve kali linuxda sanal makina olarak çalışıyor. Eger sisteminiz bu sekilde ise bu durumda once synaptic (grafik arayuze sahip paket yönetim uygulamasi) ile ar9285 için gereken paketi debian
    repolarinda aramak iyi bir başlangıç olur.</p>
    <div class="gmail_extra"><br><div class="gmail_quote">On Jul 25, 2016 8:21 PM, &quot;Mesut GENCOGLU&quot; &lt;<a href="mailto:mesufi@msn.com">mesufi@msn.com</a>&gt; wrote:<br type="attribution"><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;
    border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">

<div dir="ltr">
    <div style="font-size:12pt;color:#000000;background-color:#ffffff;font-family:Calibri,Arial,Helvetica,sans-serif">
    <p>merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu ilk kez kullanmaya başladım ve şuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptım ancak birtürlü wireless kartımı görmüyor.  <a href="http://orbit-
    lab.org" target="_blank">orbit-lab.org</a> dan indirmem gerekiyormuÅŸ
    sanırım driver fakat site izin vermiyor. Sanırım burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Ağ kartım Atheros Ar9285 . Lütfen yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar<br>

<p><br>

<div>
    <div>
    <p> </p>
    </div>
    </div>
    </div>
    </div>

</blockquote></div></div>

--001a113ef36ea3381605387924f4--

--- SoupGate-Win32 v1.05
  • From jin&hitman&Barracuda@21:1/5 to Mesut GENCOGLU on Mon Jul 25 20:50:01 2016
    --001a11425a48a368dc05387949bc
    Content-Type: text/plain; charset=UTF-8

Bu arada ar9285 için sisteminizde ath9k isimli kernel modülünün bulunmasi gerekliymis. Eger minimal bir kurulum yapmadiysaniz bu durumda bu modülün sizde yüklü olması gerekir. En azinfan Debian 7' de stok kernel ile
    birlikte geldiÄŸi gorunuyor.

On Jul 25, 2016 20:21, "Mesut GENCOGLU" <mesufi@msn.com> wrote:

merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu
    ilk kez kullanmaya başladım ve şuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptım ancak birtürlü wireless kartımı görmüyor.
    orbit-lab.org dan indirmem gerekiyormuş sanırım driver fakat site izin vermiyor. Sanırım burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Ağ kartım Atheros Ar9285 . Lütfen yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar

--001a11425a48a368dc05387949bc
    Content-Type: text/html; charset=UTF-8

<p dir="ltr">Bu arada ar9285 için sisteminizde ath9k isimli kernel modülünün bulunmasi gerekliymis. Eger minimal bir kurulum yapmadiysaniz bu durumda bu modülün sizde yüklü olması gerekir. En azinfan Debian 7&#39; de stok kernel ile birlikte
    geldiÄŸi gorunuyor.</p>
    <div class="gmail_extra"><br><div class="gmail_quote">On Jul 25, 2016 20:21, &quot;Mesut GENCOGLU&quot; &lt;<a href="mailto:mesufi@msn.com">mesufi@msn.com</a>&gt; wrote:<br type="attribution"><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;
    border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">

<div dir="ltr">
    <div style="font-size:12pt;color:#000000;background-color:#ffffff;font-family:Calibri,Arial,Helvetica,sans-serif">
    <p>merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu ilk kez kullanmaya başladım ve şuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptım ancak birtürlü wireless kartımı görmüyor.  <a href="http://orbit-
    lab.org" target="_blank">orbit-lab.org</a> dan indirmem gerekiyormuÅŸ
    sanırım driver fakat site izin vermiyor. Sanırım burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Ağ kartım Atheros Ar9285 . Lütfen yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar<br>

<p><br>

<div>
    <div>
    <p> </p>
    </div>
    </div>
    </div>
    </div>

</blockquote></div></div>

--001a11425a48a368dc05387949bc--

--- SoupGate-Win32 v1.05
  • From Emrah Atalay@21:1/5 to All on Mon Jul 25 20:50:02 2016
    Merhaba,

Host device 'in wireless karti, sanal makina uzerinde ethernet device
    olarak baglaniyor, eger sanal makina icinde wireless adaptor
    goremiyorsaniz bu normal

25 Temmuz 2016 20:04 tarihinde Mesut GENCOGLU <mesufi@msn.com> yazdı:
    merhaba ms windows ta teknik destek seviyesinde bilgim var ancak linuxu ilk kez kullanmaya başladım ve şuan hiçbir bilgim yok. oracle virtualbox ile kali linux kurulum yaptım ancak birtürlü wireless kartımı görmüyor. orbit-lab.org dan indirmem gerekiyormuş sanırım driver fakat site izin vermiyor. Sanırım burayada üyelik gerekiyor. Birtürlü indiremedim. Ağ kartım
    Atheros Ar9285 . Lütfen yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar

--- SoupGate-Win32 v1.05